Poniższa klauzula informacyjna dedykowana jest osobom odwiedzającym fanpage Facebook Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Parkowa” w Lipnie w szczególności osobom, które:

dokonały subskrypcji fanpage poprzez kliknięcie ikony „Lubię to” lub „Obserwuj” lub opublikowały swój komentarz, pod którymkolwiek z postów zamieszczonych na fanpage’u.

 

 1. Administratorem Państwa danych osobowych, zamieszczanych na niniejszym profilu (fanpage’u), jest Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Parkowa” w Lipnie, ul. Okrzei 4,87-600 Lipno. Dane osobowe przetwarzane są na zasadach określonych w przepisach o ochronie danych osobowych, w tym w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych zwane „RODO”) oraz w polskich przepisach wydanych w związku z RODO, w tym ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych. Administrator zachowuje dane osobowe w poufności i zabezpiecza je przed niepowołanym dostępem osób trzecich na zasadach określonych w wyżej wskazanych aktach prawnych.
 2. Z Administratorem Danych można się skontaktować za pomocą adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc na nr. telefonu 54 2873268
 3. Z Inspektorem Ochrony Danych, powołanym przez Administratora, można się skontaktować e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 4. Przetwarzanie Państwa danych osobowych w ramach funkcjonowania fanpage’a dotyczy:
 • Danych identyfikujących Państwa profil (zazwyczaj zawierający imię i nazwisko);
 • Zdjęć profilowych;
 • Innych zdjęć, w szczególności związanych z bieżącą działalnością Administratora Danych;
 • Treści Państwa komentarzy oraz treści rozmów prowadzonych za pomocą aplikacji Messenger. 
 1. Państwa dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody udzielonej wraz z wejściem na fanpage, a także mogą być przetwarzane na podstawie zgody udzielonej przez Państwa na osobnym formularzu.
 2. Celem przetwarzania Państwa danych jest prowadzenie fanpage’a Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Parkowa” w Lipnie na portalu społecznościowym Facebook, na warunkach oraz na zasadach określonych przez Facebook Inc. i informowanie za jego pomocą o naszej aktywności, promowaniu różnych wydarzeń szkolnych, które organizujemy i w których uczestniczymy, w tym promowanie osiągnięć i umiejętności naszych uczniów/wychowanków, oraz w celu komunikacji za pośrednictwem dostępnych funkcjonalności serwisu Facebook (komentarze, chat, wiadomości).
 3. Odbiorcami Państwa danych osobowych są w szczególności podmioty, którym należy udostępnić dane osobowe na podstawie przepisów prawa, a także te podmioty, którym dane zostaną powierzone do zrealizowania celów przetwarzania w tym w szczególności podmiotom świadczącym na rzecz Administratora Danych usługi informatyczne i serwisowe Odbiorcą Państwa danych jest również właściciel portalu społecznościowego Facebook (Facebook Inc., z siedzibą w Menlo Park 94025, California, 1601 Willow Road) na niepodlegających zmianie zasadach dotyczących danych, dostępnych pod adresem:

 (https://www.facebook.com/about/privacy).

Zgromadzone dane przekazywane są wg. wypowiedzi Facebook’a do USA   i innych krajów trzecich spoza europejskiego obszaru gospodarczego które mogą nie zapewniać identycznego poziomu ochrony danych osobowych jak w krajach Unii Europejskiej. W szczególności dotyczyć to będzie portali społecznościowych Facebook  i Instagram. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych  przez te portale są  dostępne pod linkami:

Zasady dotyczące danych (facebook.com)

https://pl-pl.facebook.com/help/instagram/519522125107875

 1. Dane osobowe zbierane poprzez komunikację z Państwem są przetwarzane tylko na potrzeby udzielenia odpowiedzi, jeśli istnieje taka konieczność.
 2. Państwa dane osobowe, które posiadamy w wiadomościach prywatnych, są przechowywane do czasu wniesienia przez Państwa sprzeciwu na dalsze przetwarzanie takich danych lub do chwili usunięcia przez Państwa swojego profilu na Facebooku. W przypadku informacji, które posiadamy w ramach udostępnionych przez Państwa komentarzy, są one dostępne na naszym fanpage’u do czasu usunięcia ich przez autora. 
 1. Gromadzone przez Facebook Państwa dane osobowe, tj. historia wpisów, historia aktywności w aplikacji Messenger, historia aktywności poprzez aplikację Instagram, podlegają retencji na zasadach określonych regulaminem Facebooka, dostępnym pod adresem:

 (https://pl-pl.facebook.com/legal/terms).

 1. Przysługującymi Państwu prawami są:
 • Prawo dostępu do swoich danych osobowych, w tym uzyskania kopii zapasowych;
 • Prawo do sprostowania danych osobowych;
 • Prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zamieszczonych na fanpage’u danych;
 • Prawo do przenoszenia Państwa danych;
 • Prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 1. Mogą Państwo wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uznają Państwo, iż przetwarzanie przez administratora Państwa danych osobowych, narusza przepisy dot. ochrony danych osobowych.
 2. Państwa dane osobowe nie podlegają profilowaniu.
 3. Podanie danych ma charakter dobrowolny, jednak konsekwencją nie podania danych będzie brak możliwości przeglądania fanpage’a lub pozostawiania komentarzy.